Logo školy
Znak města

eTwinning – společenství evropských škol

eTwinning je platforma, přes kterou mohou pedagogičtí pracovníci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. eTwinning je největší a nejzajímavější komunita škol v Evropě.

 

Dne 8. září 2019 byla naše škola zaregistrována do eTwinning.

 

Související obrázek

 

Ihned po registraci mne zaujal projekt “ EUROPEAN DAY OF LANGUAGES 2019” – Evropský den jazyků , který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku. Každoročně se slaví dne 26. září.

Do tohoto zajímavého projektu, jsem naší školu registrovala a čekala jsem na schválení NNS eTwinning, což je národní podpůrné středisko. 11. září jsem dostala zprávu od Laury Southcott (St Anne's and St Joseph's Roman Catholic Primary School, Accrington) z Velká Británie a Moniky Nagyové (Súkromná základná škola) ze Slovenska, že jsme jako škola zaregistrováni do projektu – získali jsme eTwinning label – certifikát “EUROPEAN DAY OF LANGUGES 2019”. Tím začala realizace projektu.

Jelikož věková skupina žáků projektu je 9 -10 let, vybrala jsem k účasti a realizaci žáky 4. ročníku (29 žáků), které vyučuji anglický jazyk.

Prvním bodem bylo představení naší školy a žáků. Druhý bod zahrnoval stručné seznámení s naším městem, zaregistrování adresy naší školy mezi další evropské školy, které se účastní projektu a zakoupení pohlednic Humpolce. Třetím bodem, který se uskutečnil 18. září 2019, bylo napsání přání a pozdravů k Evropskému dni jazyků 2019 do jednatřiceti registrovaných evropských měst. Každý žák si vybral zemi, město a školu, do které pozdrav a pohlednici poslal. Pozdravy jsme museli samozřejmě napsat anglicky. Vždy jsme však připojili i několik českých vět. Každý bod v projektu je prezentován na eTwinSpace a sdílen s ostatními školami, které jsou do projektu zaregistrovány.

A co nás ještě čeká? Těšíme se na pohlednice, které nám přijdou z registrovaných evropských zemí, z nich vytvoříme mapu Evropy a vše zdokumentujeme prezentací nejen na naší škole, ale i na eTwinSpace.

 

Mgr. Iva Jarošová a žáci anglického jazyka ze IV.A , IV.B a IV.C