Evropský den jazyků – mezinárodní projekt

Žáci anglického jazyka ze IV.A, IV.B a IV.C úspěšně ukončili mezinárodní projekt Evropský den jazyků v rámci eTwinning.

26. září, kdy se koná Evropský den jazyků, jsme odeslali pohledy našeho města (Humpolce) s dopisy v anglickém jazyce do 31 evropských škol.

Během měsíce října přišly pohlednice a dopisy z Anglie, Chorvatska, Itálie, Islandu, Litvy, Makedonie, Německa, Polska, Portugalska, Rumunska, Řecka. Slovenska, Slovinska, Srbska, Španělska a Turecka.

V rámci hodin anglického jazyka jsme je četli a tím si mimo jiné procvičovali slovní zásobu.

Vytvořili jsme nástěnku s mapou Evropy – se zeměmi, od nichž jsme korespondenci obdrželi. V průběhu tvoření mapy jsme získali vědomosti, kde se jednotlivé státy nacházejí a jaká je jejich vzdálenost od České republiky. Také jsme se naučili pojmenovat je anglicky.

Projekt byl pro nás velmi zajímavý. Hlavním poznatkem bylo, že anglický jazyk můžeme aktivně použít v jakékoliv zemi a jsme schopni si v základních větách vzájemně porozumět.

Srdečně Vás zveme k prohlídce nástěnky s pohlednicemi a dopisy, která bude umístěna ve vestibulu hlavního vchodu naší školy.

Mgr. Iva Jarošová a žáci IV.A, IV.B  a IV.C