Nové informace k zápisu do 1. tříd

Milí rodiče,

zápis do 1. tříd s Večerníčkem bude probíhat ve čtvrtek 7. 4. 2022 od 14:00 do 17:00 v budově 1. stupně.

• Připravujeme klasický zápis za přítomnosti dětí i rodičů.
  • Zapsány budou děti narozené v termínu od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2016 (+ loňské odklady či předčasné nástupy).
  • Pokud budete mít zájem, můžete využít náš online rezervační systém a vybrat si čas zápisu - odkaz zde.
  • Pokud bude již rezervační systém plný, můžete přijít kdykoliv mezi 14-17h. V přízemí 1. stupně budou připravené ještě 3 třídy pro náhodné příchody, kde si budete muset chviličku počkat, než na Vás přijde řada.

• Co si přinést s sebou k přijetí k základnímu vzdělávání:
    • rodný list dítěte
    • občanský průkaz zákonného zástupce
    • žádost o přijetí + zápisový list - vyplníme při zápisu nebo si ji můžete vyplnit doma - odkaz zde
    • rozhodnutí o odkladu školní docházky, pokud bylo v minulém roce vydáno

• Co si přinést s sebou k odkladu povinné školní docházky:
    • rodný list dítěte
    • občanský průkaz zákonného zástupce
    • doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení (pokud jste nestihli navštívit poradenské zařízení nebo Vás objednali až na duben, nic se neděje, dodáte zprávu do konce dubna)
    • doporučující posouzení odborného lékaře, klinického psychologa či dětského lékaře
    • žádost o odklad - vyplníme při zápisu nebo si ji můžete vyplnit domaodkaz zde

• Další důležité informace k zápisu do prvních tříd:
    • Pokud byl dítěti udělen odklad školní docházky (v roce 2021), přijdou rodiče s dítětem k zápisu znovu. Mohou přijít i ti, kterým odklad vystavila jiná škola (doloží rozhodnutí o odkladu školní docházky).
    • Do 1. třídy mohou nastoupit i pětileté děti. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení. Podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června jsou doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.
    • Každé dítě dostane u zápisu registrační číslo. Seznam registračních čísel přijatých a nepřijatých dětí bude zveřejněn na webu školy po ukončení správního řízení.
    • Jestliže se zákonný zástupce žáka z omluvitelných důvodů nemůže dostavit k zápisu 7. 4. 2022, spojí se telefonicky s vedením školy (777 742 529) a bude mu určen náhradní termín pro podání žádosti. Tento náhradní termín však musí být nejpozději 30. 4. 2022.
    • Kritéria přijetí do 1. tříd - odkaz zde

• Přípravná třída:     odkaz zde

- Pokud máte zájem o zařazení do přípravné třídy na ZŠ Humpolec, Hálkova a půjdete k zápisu do ZŠ Hálkova, musíte vyplnit žádost o odklad povinné školní docházky a žádost o přijetí do přípravné třídy

- Při návštěvě poradenského zařízení v rámci odkladu školní docházky, informujte pracovníky poradenského zařízení o Vašem zájmu na zařazení dítěte do přípravné třídy. Je třeba, aby tato informace byla zapsána ve zprávě porad. zařízení.

Těším se na Vás.

Mgr. Tomáš Jůzl