Logo školy
Znak města

Můj den očima domácího mazlíčka

Mia

Je ráno, vůbec se mi nechce vstávat z postele, ale pak nakonec vstanu. Když si moje panička jde dělat snídani tak já jí stojím u nohou a čekám, jestli něco nespadne. Tak asi nic nespadne no, tak nic jdu si lehnout. Jen co si lehnu, slyším: „Mio, jdeme ven.“ Já okamžitě vyběhnu, ale jen co dojdu ke dveřím, tak uvidím zas tu podivnou šňůru. „Ale ne,“ řeknu si. Zase na mě namotá tu šňůru, která mě škrtí. Hned zaběhnu do svého domečku, ale panička mě z domečku vyklepe a prostě jdeme. Když se vrátíme z procházky, tak si jde napsat úkoly a já po ní skáču, štěkám a vrčím. Když už jí to začne štvát, tak mě zvedne k sobě na židli a já jí jako vždycky skočím na stůl a začnu všechno olizovat, očuchávat a hledat, jestli tam není něco dobrého. Ale jak jí tam tak ťapu, dá mě zase na zem. Zalezu si do pelíšku. Když už má hotové úkoly, tak mě jde, no podle ní mazlit, ale podle mě, otravně matlat. No a tak je to každý den. Večer spolu usínáme v posteli.

Natálie Straková V.A

Výsledek obrázku pro kočka kresba

Ahoj kamarádi. Jsem ještě malý kocourek. Mám hodnou paničku a ta mi dala jméno Macek. Povím vám, jak to u nás chodí. Ráno, až se vzbudím, tak si chvíli hraji v pelíšku. Když dlouho nikdo nepřichází, tak drápky zaškrábu na dveře. To panička nevydrží a jde se se mnou pomazlit. Pak mi dá snídani. Po snídani panička dělá nějaké domácí práce a vaří oběd, a tak jsem zase na hraní sám. Pozoruji ji, a přitom řádím po kuchyni se svými oblíbenými hračkami. Už se ale zase nudím. „Půjdu ven za slepicemi, proženu vrabčáky nebo si lehnu do sena, to já rád,“ řekl jsem si. Ale v tom se to stalo. Ve dveřích se objevil zlý strýc Tomáš, ten co mě minule tak zlobil! „No počkej! Tentokrát se nedám! Budu na tebe prskat, a když to bude potřeba, tak i drápky vytasím,“ říkal jsem si odhodlaně, a přitom se sunul pod gauč. Naštěstí se Tomáš převlékl a šel si zaběhat. „Alespoň budu mít chvíli klid,“ pomyslel jsem si. Když se Tomáš vrátil, dal mi misku s omáčkou. Pak si mě vzal na klín a hladil. Nakonec jsme spolu až do večera dělali různé blbiny a já poznal, že není tak zlý a že je s ním vlastně prima legrace. Večer jsem pak spokojeně usínal, protože jsem měl nového kamaráda. A také se těšil na zítra. To bude sobota a přijede Sofinka s Kamilkem a určitě spolu podnikneme nějaká další dobrodružství.

Sofie Bártová V.A

Výsledek obrázku pro kočka kresba

Max aneb život psa

Mám ten nejlepší život na světě! Ráno vstanu a doběhnu za svým pánem, který dává najíst králíkům. Když mě uvidí, pohladí mě a připraví mi jídlo. Pak ještě nakrmí Micku a jde si udělat snídani. Platí pro něj jedno pravidlo: „Zvířata si sama jídlo nenachystají“. A proto nám jídlo dává jako prvním. Dneska jsem měl k snídani zbytek vývaru „Mňam!“. Teď mám mnohem lepší život. Dříve jsem žil jinde. Nemohl jsem se tam skoro hnout, nedávali mi najíst a mlátili mě. A proto jsem tady. Po snídani se jdu proběhnout po vesnici. Ta sousedovic fena Bára se mi moc líbí, akorát je asi dvakrát větší než já. Vrátím se na oběd. Mám něco kulatého, žlutého a maso. Pak jdeme do lesa. „Super!“ Zase proženu tu veverku. Po dvou hodinách slyším: „Maxi!“ Přiběhnu za svým pánem. Jen otevřel dveře od auta, já tam automaticky skočil. Moje místo vepředu, miluju ho. Dorazili jsme domů. Lehl jsem si na svoje místo na uhlí. Mám sice pelech, ale je mnohem horší než uhlí! Zdříml jsem si. Když jsem se vzbudil a vyšel z kotelny, uviděl jsem pánovu vnučku! „Jóóóó!“. Umí mě tak krásně drbat za ušima! A naučila mě i „Dej pac!“. Skočil jsem na ni. „Neskákej!“. Najednou ji něco napadlo „Maxi, kosáci!“. Nic víc mi říkat nemusela. Letěl jsem jako střela ke keři, kde jeden byl. „Haf, haf! Uleť kosáku!“ štěkal jsem na něj. Najednou byl tentam. Zbytek večera jsem pobíhal na dvorku a jedl večeři. Když pánova vnučka odjela, šel jsem si lehnout.

Marika Davidová V.A

Související obrázek

 Můj nevšední den

„Konečně ráno,“ pomyslela jsem si a vtom jsem uviděla, že mi páníček nese snídani. „Tak tady to máš,“ pronesl, ale já jsem měla už polovinu snědenou. A teď půjdu něco dělat. Třeba žebrat pod okno. „Možná i něco dostanu,“ pomyslela jsem si, když najednou slyším něco hrozného. Zase ty příšerné písničky z rozhlasu! Ale co, budu štěkat tak nahlas, že je neuslyším ani já, ani nikdo jiný. „No tak, Sharo, neštěkej,“ křičí na mě páníček, ale já ho neposlouchám, jestli to neslyší a chce to slyšet, je to jeho problém. „Do boudy!“ zakřičel páníček a já si říkám: „Co jsem zase provedla?“ Že mě to nenapadlo dříve. Zase přijeli pidiklouček a pidiholčička. Chovají se k nim jako by to byli král s královnou. Ale já jim ještě ukážu. Naštěstí přijela i jejich starší sestra, která mě pustila a šla si se mnou hrát. Byla jsem hrozně zvědavá, co budeme dělat. Nejdříve jsme skákaly na stůl a pak zase zpátky na zem a potom na chvíli zmizela. Když se vrátila, slavnostně pronesla: „Dámy a pánové, předvedeme vám neobyčejné akrobatické číslo!“ A při tom položila na stůl hrst krmení. Rozeběhla jsem se a najednou mi došlo, že mám před sebou překážku, tak jsem na ni vyskočila a odrazila jsem se až na stůl. Pak nadhodila míček a já jsem skočila, chytla jsem ho do tlamy a doskočila jsem před stůl. Všichni byli nadšení. „Do boudy!“ zakřičel páníček, protože pidiholčička a pidiklouček už odjížděli. „Tak a teď si dám večeři,“ říkám si. Potom zalezu do boudy a jdu spát. Dobrou noc!

 

Magdaléna Křížová V.A


Přidáno 8. 11. 2019, autor: Marie Pospíchalová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Humpolec
Hálkova 591
396 01 Humpolec
Česká republika
IČ: 70504539

Datová schránka: 8pimmt6

Ředitel
Mgr. Tomáš Jůzl 
telefon: +420 565 532 159
mobil: +420 777 742 529
e-mail: reditel.halkova@zshumpolec.cz

Zástupce ředitele pro 1. stupeň
Mgr. Jana Maršíková
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 777 658 522
e-mail: zastupce2.halkova@zshumpolec.cz

 

Zástupce ředitele pro 2. stupeň
Mgr.Jana Kutišová
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 777 742 532
e-mail: zastupce.halkova@zshumpolec.cz

 

Zástupce ředitele pro inkluzi
Mgr. Helena Kahounová
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 776 866 967 
e-mail: kahounova.helena@zshumpolec.cz

 

Školní kancelář

Zástupce ředitele pro ekonomiku
Dana Maršálová

Hospodářka školy
Helena Altová
telefon: +420 565 536 520

Školní družina
Bc. Ingrid Červená
telefon: +420 565 533 324
mobil: +420 777 742 557
e-mail: druzina@zshumpolec.cz

Školní jídelna
Dana Říhová
telefon: +420 565 533 230