Logo školy
Znak města

Info PRO HOLKY A KLUKY

 

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ 

SOBOTA 16. 3. 2019 OD 8.00 - 12.00, kdo chce oběd, musí ho co nejdřívě nahlásit v kuchyni, nebo asi přes internet. Naše dílna je na téma malování na obličej a výroba jednohubek. Já vše nakoupím a kluci budou ještě vlastně pouštět písničky na přání. 

Účast je povinná. Kdo z vážných důvodů nepřijde, musí dát omluvenku, ale doražte, bude to fajn. Jsme nějaká parta, ne? 

VÁNOCE 2018

Rozmýšlíme Vánoce... to znamená naše úkoly:  stromeček, kdo komu dáreček, hrníček, čajíček, cukrovíčko, filmeček, procházka???  

Dáme seznam, kdo bude kupovat dáreček komu???  :-)

 

 

 

Úkol na víkend

rozmyslet výzdobu třídy!!!

Viděla jsem katalogové listy. Nebudu více prozrazovat, ale z té naší fyziky budete mile překvapeni...jako já :-)   Díky za to. :-)  

FYZIKA

přátelíčkové, ta fyzika se vám docela vede, ne? Sleduji e-žákovskou a musím říci, že z toho mám velikou radost :-)

 

Představení, pondělí 14.5. , sraz ve třídě, odchod kolem 8. hod. Přezutí přijďte do třídy, tam si necháme tašky a půjdeme do kina. :-) Ten, kdo ještě nedal 30Kč, v pondělí donese. |Díky.. 

HEZKÉ PRÁZDNINY (dny volna a odpočinku), odpočiňte si a načerpejte sílu. Ve středu 2.5. se začneme rozdělovat do chatiček na výlet. Připravím zápisový list. Spácaky a co s sebou zjistím během května.

VÝLET A AKCE NA KVĚTEN, červen

Info k výletu: ve čtvrtek kratší vyučování, oběd ve ŠJ, odchod na autobus po 12hod. Budu se snažit zajistit kratší výuku. Odjezd busem do Želiva, pěšky do RC Želivka.  Tam chatičky po 4. Rozmyslet, kdo s kým bude, aby nedošlo ke kolizi :-)  Já osobně už vím, s kým budu a také VEDLE koho budeme :-D Zpět v pátek po obědě, odjezd z Kletečné kolem půl třetí. Návrat do Humpolce kolem 15hod.

V květnu, červnu bychom si ještě jednou mohli zajít na zmrzlinu.

Jinak pokud budete mít jakýkoliv nápad, myšlenku,.... přijďte, řekněte, snad se nestává, že bychom to alespoň nezvážili.

A i když vám to neříkám často, vážím si vaší snahy - ať už v učení, tak i v chování a upřímně mě to těší... děkuju.

 

VÝLET 

     Děti, prosím, rozmyslete do pondělí - do třídnické hodiny - kdo pojede na školní výlet. Mrzí mě, že se až nyní veřejně vyjadřujete, že nechcete jet s déčkem, že je to daleko, že je to hodně peněz... se vším ale souhlasím, ale mohli jste to říci hned a ne po tom, co jste toto odhlasovali a já to objednala. Zamýšlím se nad chybou, která se někde stala. Jsme v tom ale spolu. Vy i já. Pro nás z toho ale plyne to, že vy se doma poraďte s rodiči a v pondělí mi dejte vědět, kdo se mnou jede. Jsem ochotna jet část cesty autobusem, volnost - přiměřenou- vám dám, déčko pojede, ale budou chatičky, nejsme nijak vázáni, s cenou nic neudělám, ani já z toho neskáču, ale i jednodenní výlet by stál hodně peněz. My rodiče to víme a snad s tím i tak trochu počítáme. Chtěla jsem pro vás všechny jen hezký výlet.... :-(   Rozmyslete to. Děkuju! 

 


 

Pátek, tj. 20. dubna bude Den Země. Přijďte sportovně oblečeni a s dobrou náladou a svačinou :-)  Vemte si třeba nějaké drobáčky, nazpět bychom se mohli stavit (budete-li chtít) na zmrzlině.

Jak to bude probíhat? Sejdeme se jako obvykle, rozdělíme se do zajímavých skupin. Do 10-ti budeme ve třídě. Téma bude třídění odpadů apod. Pak vyrazíme do terénu uklízet. Nic s sebou nenoste - rukavice, pytle dostaneme od města.

Doufám, že si den užijeme. :-)  Konec výuky v 13:15.

 

NÁSTĚNKA a třídnická chvilka

Milé děti,

rozmyslete nástěnku a výzdobu třídy.   Děkuji.

Zítra, tj. pondělí 9.4., bude třídnická chvilka.  

 

TŘÍDNICKÁ CHVILKA

V úterý (po prázdninách) 3. dubna přijďte všichni na třídnickou chvilku. Sejdeme se lehce po půl osmé. Sdělte také, prosím, tuto informaci těm, kteří na naše stránky nechodí.  Účast je povinná.                                            Děkuji a hezké Velikonoce. 

 

 

Děkuji všem za včerejší Den otevřených dvěří. Byli jste moc šikovní :-) 

yes

DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ

17.března - sobota

Děti, kdo můžete, přijďte v sobotu kolem 7:30. Budeme muset vše na naše dílničky připravit. Konec je kolem 12 hodin. Sklízet začneme kolem 11:30.  Po celou dobu DOD budeme ve třídě. Nikdo se nebude pohybovat mimo třídu - jen na WC. Po akci je možnost oběda ve ŠJ. Kdo bude mít zájem, přihlásíme ho během týdne...nejlépe již v pondělí.

Děkuji za Vaši spolupráci a klidný průběh akce.

Krásné ředitelské volno a jarní prázdniny! 

Buďte opatrní, ať se všichni zase v pondělí 5.3. sejdeme :-)  Budu se na vás těšit :-)

Musím vás také pochválit, jste šikovní, hodně věcí vám jde velice dobře a slyšela jsem na vás chválu, což mě velice těší.

Chválím za zvedání židliček, za chování v hodinách, za aktivitu během vyučování, za mazání tabule (hlavně kluky) - je fakt krásně čistá. Je na vás prostě spolehnutí :-)    Snad to nezakřiknu.angelblush Díky

 

 

Změna rozdávání vysvědčení - vysvědčení rozdáme šestou hodinu, bude třídnická...

a k dnešnímu povídání:

"Děti, chodíme k vám rádi a já osobně vás mám ráda (reaguji na vaši, pro mne, neočekávanou otázku). Nejvíce si přeji, abyste pochopily, že je pro mne důležité, abyste byly spokojené ...a to, co dělám, dělám s vírou, že je to pro vaše dobro. To samé ostatní učitelé. Jen nám pro to musíte dát prostor... a na něm jsme se domluvily dnes.  :-) "

 

 

Ve středu - 31.1.2018 přineste s sebou do školy desky na vysvědčení. Rozdáme si ho čtvrtou hodinu. :-)   a máme to hezké:-)

 

 

Milé děti,

v pondělí (29.1.)přijďte všichni povinně na třídnickou chvilku (v 7:50). Přijde za námi paní učitelka Havlová (metodik prevence patologických jevů) a seznámí nás s výsledky testů, které jste s ní vyplňovali. Nastíníme tam, jak budeme dále (v rámci třídnických chvilek) pracovat.    Děkuji.

 

 

DOSTALI JSME SE DO VELMI VÁŽNÉ SITUACE!!! ANI NEVÍTE, JAK VÁŽNÉ. TÝKÁ SE TO HLAVNĚ NĚKTERÝCH Z VÁS!!! POČÍNAJE DNEŠNÍM DNEM - ZNOVU VÁS VYZÝVÁM - A PROSÍM - UŽ ŽÁDNÁ KŘÍVÁ OBVIŇOVÁNÍ A ROZNÁŠENÍ NEPRAVDIVÝCH INFORMACÍ MIMO TŘÍDU, BA DOKONCE MIMO ŠKOLU.                                                                           DĚKUJI. 

 

Milé děti,

obracím se na vás všechny s prosbou... přála bych si opravdu moc, aby ustalo obviňování některých spolužáků ve věci ztrát věcí.

Nejprve jsem se snažila vše vyřešit. Nabádala jsem vás k tomu, abyste se přiznali, podali informace, pokud něco víte. Nechtěla jsem ani kino, ani besídku....ale pak to ustalo, pak zase začalo, pak ustalo, teď to spalo a teď to zase vře :-(   A teď vidím, že to asi byla chyba.

Pojďme se, děti, domluvit, že se již nebudeme snažit najít viníka předešlých "ztrát". Pojďme si dát novou šanci napravit naše/ vaše vztahy a být si zase všichni navzájem dobrými spolužáky. Házení viny na spolužáky nic nedokazuje, jen to způsobuje trápení a další problémy ve třídě. Nehledě na to, že pokud se "něco" upeče ve třídě, tak se to tam také "sní", to znamená, že nechodím po jiných třídách, po škole, a nevyprávím každému, co se děje, co se stalo, kdo, co ukrad a podobně. Navíc nepodloženě, podle domněnek.

I když se vám to třeba úplně vždy nezdá, ale stojím při každém z vás a stojím vždy na straně toho, kde se domnívám, že je pravda, spravedlonost, popřípadě lítost za "vykonanou" neplechu. To je to, na čem se dá stavět a zároveň to, co vás chci naučit.

 

 

      

Krásné Vánoce!

Milé děti, vážení rodiče, přeji Vám všem krásné Vánoce, alespoň jeden dáreček, který si přejete, pohodové prázdniny, nějaký ten snížek a hlavně hodně zdraví do Nového roku 2018.

Zároveň Vám moc děkuji za dárečky, které jsem od Vás dostala. Udělali jste mi velikou radost. Také děkuji moc Vašim rodičům.

Naberme sílu, odpočiňme si a 3.ledna se na vás všechny moc těším. Buďte opatrní při všem, co budete "podnikat", ať se "celí" shledáme :-) 

Děkuji blush 

 

Vánoční pátek

A je to tady. Poslední školní den v roce 2017 :-)

Zítra tedy s sebou: hrneček, čaj, cukroví, dáreček pro spolužáka. 

Plán dne: vycházka do Medou a předání víček - sraz ve třídě - přezuti!!!! Dárečky. Zpívání na schodech. Film. Oběd.

 

 

 

TŘÍDNICKÁ HODINA PONDĚLÍ, 18.12.2017

Někteří se připraví na změnu zasedacího pořádku. 

Je to : Natálka Vašková, Simonka Zádková, Leonka Bártlová, Alex Horký, Tomáš Vrzalík, Kuba Dačo, Filip Krejčí...

Dárečky a vánoční týden

Přátelíčkové, 

​kdo jste nedal seznam s kamarádem/dy, kterým budete dávat dáreček, učiňte tak co nejdříve. 

Prosím také o donesení toho stromečku, v pondělí donesu stojánek, holky a kluci pracují na ozdobách. 

Projektový den - ve čtvrtek bude projektový den. Jsme s třídou VI.D. Téma jsou deskové hry. V pondělí se domluvíme a kdo by měl nějakou společenskou hru a mohl by ji přinést, byli bychom rádi. Vytvoříme seznam, do kterého se zapíšete, co byste chtěli hrát. Bude to jako soutěž, bude tedy i pořadí a odměny :-) Bude se nejspíše končit dříve, ale nevím ještě přesný čas. Dám vám vědět. První dvě hodiny s vámi nebudu, musím učit na 1.stupni, ale očekávám od vás to, že budete maximálně pomáhat paní učitelce při organizaci dne. Spoléhám se na váswink

​Pátek - Vánoční den. Výuka nejspíše do 12hod. S sebou čaj, hrneček, cukroví (kdo chce). Půjdeme na zpívání, pak také na procházku, budeme něco hrát a rozbalovat dárečky. Od pondělí budeme dávat návrhy na film, který si promítneme společně s VI.D u nás ve třídě. (máme lepší světelné podmínky a data projektor). Očekávám od Vás maximální ukázněnost a spolupráci!!! 

 

OPĚTOVNÉ ZTRÁTY

​      Moc dlouho nevydrželo období bez odcizování věcí. Přichází nové ztráty - nůžky, propiska, "klíče"?  

Co s tím budete dělat?  

Z mé strany? Prosím toho, kdo bere ostatním věci, ať už to nedělá. Zamýšlím se nad tím, proč to dělá?  Nemá ty věci a chce je? Nemá je a potřebuje je? Chce ublížit spolužákům? Přidělává mi starosti a nabaluje další nutnosti řešení, čímž nabourává naše vztahy? Dělá to proto nebo proč??? 

Pro toho, kdo toto dělá i pro ostatní: Děti, po škole má naše třída dobré jméno. Učitelé k nám chodí rádi, jste šikovní, bystří, aktivní, chytří!!! Říkáme, že na druhý stupeň přišla silná šestka. :-) Nekažme si to, prosím, takovou hloupostí!!!!!!!!!! 

 

Výzdoba třídy

Vracím se ke zvelebování naší třídy. Doposud to bylo spíše v mých rukou...vzdávám se všech plakátů, které tam visí. Dokonce i těch na češtinu. Ale teď je otázkou, co dál? Co místo toho? Mám pár nápadů, ale bylo by to zase podle mě a to nechci. 

Jen inspirace: zalaminovat obrázky a nalepit "žvejkama", obrázky bez laminace, síť (otázka peněz, před Vánoci je stopstav), obtížnější výměna obrázků, je to vysoko. Ty obrázky by mohly být i fotky (go kurz, vaše, naše - nafotíme), já bych to vytiskla barevně, zalaminovala....

Rozmyslete, navrhněte, provedeme.....enlightened 

 

Křížaly pro křížaláky

​          V pondělí si přineste na třídnickou hodinu jablíčko, nakrájíme je a usušíme na topení, a pak slupneme. 

SITUACE A UDÁLOSTI POSLEDNÍCH DNÍ

​     Dětičky, situace, kdy se ve třídě ztrácí věci,je špatná. To víte. Nedá se nyní asi zjistit viník. Jak vidíme, nemůžeme se spolehnout na to, že se někdo přizná a nemůžeme ani nikoho jiného obvinit.

     Mé rozhodnutí je tedy takové (po uvážení Vašich proseb, přímluv, slibů, dobrovolného přiznávání se, atd.), že dneškem jsme uzavřeli tuto špatnou kapitolu a začínáme novou- a lepší. 

    Do kina tedy půjdeme, Vánoce ve třídě budou....ale je to poslední výstraha. Pokud se něco ještě "ztratí" - od sušenky přes peníze po perníček, tak celou situaci budeme řešit přes vedení školy a rodiče. 

Jinak jsem za Vás všechny moc ráda, je vidět, že jste rozumní a jsem ráda, že jste/jsme dobrá parta (hlavně když jde do tuhého). 

 

 

 

 

Naše třída

z dnešní třídnické hodiny vyplynulo, že byste měli dostat větší prostor pro úpravu třídy. Mrzí mě, že se domníváte, že nemáte prostor pro "zvelebení" naší třídy. Je ale třeba slyšet i toto. Díky za Vaše postřehy.

Ale co tedy s tím?   Dejte nějaké nápady, jak si třídu upravit, vylepšit, zkrášlit... Přijďte za mnou s nápady, ráda si s vámi o tom promluvím a budu se snažit, aby to bylo co nejvíce podle Vašich přání (půjde-li to).

Jinak dnes chválím za odsunuté lavice :-) 

Děkuju za to wink

 

 

 

Děti, 

lavice jsou vyřešeny (v pondělí dořešíme ještě jednu drobnost). Takže si s tím nedělejte starosti (ten, kdo si je dělal wink).

A pro příště už nic neničte!!!!!!!!!!!!!!!!!    Už bychom to nevyžehlili........indecision

DĚTI,

prosím - zvedejte židle, odsouvejte lavice v řadě u dvěří (pokud je tedy musíte odsouvat). Je to z toho důvodu, že paní uklízečce se to pak špatně uklízí. 

Třiďte také odpad. Když už je ta snaha po celé školy, tak snad i my to zvládnem :-) 

A kladu vám na srdce, abyste HNED hlásili, pokud se vám něco ztratí, něco se stane atd.  Pak je někdy pozdě již něco prošetřit, vyřešit atd.  

​A zvažte také organizaci besídky...hlavně co budeme dělat, tj.program, a to, aby dáreček (budete-li chtít)dostal opravdu každý:-)

​Vaše náměty a připomínky jsou vítány. 

DĚKUJI.   

SUŠENKY

       Minulý týden byly ze třídy (ze skříně) odcizeny dvoje sušenky jedné žákyně. Naše dohoda byla, že se ten, kdo je vzal, do pondělí přizná (anonymně/ prostřednictvím třídní schránky, vrátí sušenky/ koupí jiné atd.) Bohužel se "viník" nepřiznal, a tak nastává další část domluvy.

       Vážení rodiče, po vzniklé situaci a domluvě s Vašimi dětmi ze školního fondu za každého žáka dáme "poškozené holčině" 1Kč. (mimo dětí, které byly nemocné, ty peníze dostanou dnes domů).  Mj. jiné třídy v této době v naší třídě nebyly.

       Jistě chápete, že nejde o "sušenky", ale o to, že není možné, abychom si vzájemně brali věci, jídlo, atd.  Je to o vzájemné důvěře a o to více mě mrzí, že ten, kdo to vzal, se ani nepřizná (anonymně/ soukromě).

 

  

Děti, znovu připomínám -očekávám, že za mnou někdo z vás v pondělí přijde. Byla bych moc ráda.

Děti, 

v pondělí se v naší třídě objeví "krabička". Jedná se o TŘÍDNÍ SCHRÁNKU. 

Do této naší schránky můžete kdykoliv vhazovat vaše nápady, připomínky, přání, prosby, otázky, problémy.....

Schránku budu pravidelně kontrolovat a reagovat na vaše vzkazy. Budu ráda, pokud vám budu/budeme moci v něčem vyhovět či vám pomoci.  

​Blíže vysvětlím na třídnické chvilce v pondělí :-)   

 

Milí žáci,

musím reagovat na vaše chování posledních týdnů. Občas jste dost roztržití, upovídaní, čas od času se dohadujete, vymýšlíte blbinky...

Pravdou je, že to k vašemu věku patří a doba, kterou prožíváte, je obtížná. Chápeme to!

Nová parta, nové učivo, nové životní zkušenosti, přání, sny, ....nechceme vám v tom bránit, chceme vás podpořit a pokud bude v našich silách, i vám pomáhat. 

Uvědomte si, prosím, že nestojíme jako učitelé proti vám, ale chceme být jen průvodci, kteří vám ve vaší cestě pomohou. 

Proto od vás očekáváme, že budete pozornější, ukázněnější a budete se snažit alespoň něco naučit. Děláte to pro sebe, pro rodiče, ale i pro nás!

Za sebe vám říkám, že když "vám promlouvám do duše", dělám to jen s tím úmyslem, aby to bylo pro vaše dobro. Nedělám to ráda, ale musím tak reagovat, jelikož bohužel stížnosti přichází z více stran.

                                                                                          Děkuji,      Helena Kahounová (třídní učitelka)  


Přidáno 4. 11. 2017, autor: Helena Kahounová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Základní škola Humpolec
Hálkova 591
396 01 Humpolec
Česká republika
IČ: 70504539

Datová schránka: 8pimmt6

Ředitel
Mgr. Tomáš Jůzl 
telefon: +420 565 532 159
mobil: +420 777 742 529
e-mail: reditel.halkova@zshumpolec.cz

Zástupce ředitele pro 1. stupeň
Mgr. Jana Maršíková
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 777 658 522
e-mail: zastupce2.halkova@zshumpolec.cz

 

Zástupce ředitele pro 2. stupeň
Mgr.Jana Kutišová
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 777 742 532
e-mail: zastupce.halkova@zshumpolec.cz

 

Zástupce ředitele pro inkluzi
Mgr. Helena Kahounová
telefon: +420 565 536 520
mobil: + 420 776 866 967 
e-mail: kahounova.helena@zshumpolec.cz

 

Školní kancelář

Zástupce ředitele pro ekonomiku
Dana Maršálová

Hospodářka školy
Helena Altová
telefon: +420 565 536 520

Školní družina
Bc. Ingrid Červená
telefon: +420 565 533 324
mobil: +420 777 742 557
e-mail: druzina@zshumpolec.cz

Školní jídelna
Dana Říhová
telefon: +420 565 533 230