Logo školy
Znak města

Saské Švýcarsko

Ráno jsme se v 5:15 sešli u školy plní natěšení do Německa.

Cesta trvala asi 3 hodiny, proto jsme si dali v Ústí nad Labem půlhodinovou přestávku. Někteří si koupili jídlo, někteří kávu, čokoládu nebo jen tak blbli a odpočívali z dlouhé cesty, Pak jsme se opět ¨nalodili¨do autobusu a pokračovali do Saského Švýcarska.

Kolem 9:00 jsme uviděli náš první cíl PEVNOST KÖNIGSTEIN. Strávili jsme zde přes dvě hodiny. Měli jsme vlastního průvodce, který nás celou pevností provedl a všechno nám ukázal. Viděli jsme třeba hlubokou studnu, na každém rohu byl nějaký kanon, taky většina z nás viděla nejhezčí výhled na řeku Labe nebo jsme viděli podzemí sklepení. Bylo toho opravdu mnoho. Po prohlídce jsme měli další přestávku. Protože bylo teplo, tak si někteří koupili zmrzlinu a někteří si zakoupili suvenýry. Tím myslím pohledy, propisky nebo fotografie.

 

 

Pak nás čekal půlhodinový přejezd do skalního útvaru BASTEI. Tam jsme se vydali na trasu okolo (již zmiňovaných) vápencových skalních útvarů, které nám všem připomínaly Prachovské skály. Prohlédli jsme si kamenný most Basteibrücke, který měří 76 metrů, udělali miliardu fotek a opět nechyběl krásný výhled dokonce až do Čech.

 

 

Pak jsme opět nasedli do autobusu a jeli do malého lázeňského městečka BAD SCHANDAU.

V městě jsme rychle vystoupili z autobusu a historická městská tramvaj nás zavezla k malému VODOPÁDU, ten jsme si prohlédli a jeli zpátky do Bad Schandau, kde byl opět malý rozchod po městě. Někdo vyhledával restaurace nebo kavárny a někdo obchůdek se suvenýry. Jelikož s námi jel i Philipp, který je původem Němec, pomáhal nám s nákupy. Byla velká zábava, když si šel někdo něco koupit. Víte, ono hned narychlo začít mluvit německy není tak snadné, ale dárky a jídlo jsme si nakonec koupili.