Logo školy
Znak města

Učíme se do školy, učíme se pro život

Chodíme do školy, ale vlastně ještě nejsme školáci. Patříme totiž do přípravné třídy v ZŠ Hálkova, kde se učíme skoro jako školáci. Osvojujeme si nejrůznější dovednosti, které nám pomohou lépe zvládnout první třídu. Ta nás čeká od září.

Základní škola je obrovsky zajímavá. Za dva měsíce jsme už zažili a naučili se tolik věcí. O několik z nich se s vámi podělíme.

Pestrý podzim nám dovolil vytvořit růžičky ze spadaného listí. Nejenže jsme udělali něco krásného, ale také jsme si procvičili své prstíky, aby byly šikovnější. K tomu všemu jsme poznali, že udělat domů výzdobu můžeme z toho, co je všude kolem nás.

Ručičky a prstíky si procvičujeme také při tvoření dalších věcí. Velmi zajímavá je pro nás práce s hlínou v keramické dílně. Práce je to sice trochu špinavá, ale pod rukama nám vznikají zajímavé a krásné věci, kterými můžeme podarovat třeba maminky. A protože své maminky máme moc rádi, dáváme si záležet.

Ale aby si někdo nemyslel. Nejsme stále jen zavření ve škole. Navštívili jsme galerii i knihovnu, víme, že se tam půjčují knihy. Naší pozornosti neuniklo ani dopravní hřiště. Natrénovali jsme si, jak se chodí přes silnici, abychom se bezpečně dostali na druhou stranu, a poznáme také některé dopravní značky. Víme také, kde je v Humpolci vlakové nádraží. Pořádně jsme ho prozkoumali a paní učitelka nás naučila, jak se na takovém nádraží máme chovat.

K podzimu patří samozřejmě i draci – ti papíroví.  Nemohli jsme tedy zůstat pozadu a draky jsme si vyrobili.  Ti naši draci nelétají, ale krásně nám zdobí třídu.

S dalšími svými zážitky se s vámi podělíme zase někdy příště. A na to, jaká jsme dobrá parta, se můžete podívat na fotkách.

 

Paní učitelka a děti z přípravné třídy